Chata Kociewia
SPOTKANIA INFORMACYJNE: MAŁE PROJEKTY PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 lutego 2012 12:39

                          
Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia" serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne w zakresie działania MAŁE PROJEKTY

Osoba prowadząca szkolenia: MICHAŁ JANKOWSKI
                                             tel. 58 560 18 82
                                             email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

TERMINY SPOTKAŃ ZAPLANOWANE NA TERENIE GMIN POWIATU STAROGARDZKIEGO I KOŚCIERSKIEGO


Więcej…
 
EDYCJA VII ROK 2012 PDF Drukuj Email
czwartek, 16 lutego 2012 00:00
 
      Dzialaj_Lokalnie_logo           
                  
DOKUMENTY KONKURSOWE  
 
 
 Formularz wniosku
Regulamin konkursu 2012
Budżet Grantobiorcy
Wzór pełnomocnictwa  
  
                                               
Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia" we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsace ogłasza nabór wniosków w ramach Progrmu DZIAŁAJ LOKALNIE.

NABÓR WNIOSKÓW
16 luty - 16 marzec
 
 Wnioski (w 2 egzemplarzach) należy złożyć w biurze OŚRODKA "DZIAŁAJ LOKALNIE"/LOKALNEJ ORGANIZACJI GRANTOWEJ
do dnia 16 marca 2012 r.
na adres:

Ośrodek Działaj Lokalnie,
Nowa Wieś Rzeczna, ul. Rzeczna 18
83-200 Starogard Gdański
Decyduje data złożenia wniosku w Ośrodku “Działaj Lokalnie"/Lokalnej Organizacji Grantowej

 

 
PODPISANIE UMOWY NA DODATKOWE ŚRODKI LSR PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 stycznia 2013 12:31
p1020430
p1020431
P1020447                                                                 

Rok 2013 dla LGD zaczął się bardzo pozytywnie, a mianowicie 24 stycznia Prezes Marian Firgon zaproszony został do Urzędu Marszałkowskiego na podpisanie aneksu do umowy o warunkach i sposobie realizacji lokalnej strategii rozwoju.

Aneks dotyczy wprowadzenia nowego celu szczegółowego TWORZENIE NOWYCH SIECIOWYCH I KOMPLEKSOWYCH PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH W OPARCIU O POSIADANE ZASOBY ORAZ WYKORZYSTANIE NOWYCH TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH oraz nowego przedsięwzięcia o nazwie KOCIEWIE Z WODY " tworzenie nowego sieciowego produktu turystycznego w oparciu o nowe technologie informatyczne oraz zasoby wodne Kociewia: Wdę, Wierzycę i Jezioro Kałębie.

Przedmiotem realizacji zadania jest stworzenie nowego sieciowego i innowacyjnego produktu turystycznego bazującego na głównych zasobach wodnych Kociewia. Obecnie na obszarze objętym LSR brak jest funkcjonujących podmiotów turystycznych, które spełniłyby definicję produktu turystycznego. Wychodząc naprzeciw tym brakom a jednocześnie mając na uwadze posiadane walory środowiska naturalnego zdecydowano się na wsparcie procesu stworzenia nowego produktu turystycznego bazującego na zasobach wodnych obszaru LSR. Powstały produkt będzie miał charakter produktu sieciowego polegającego na łączeniu w jeden produkt obiektów i podmiotów z całego terenu i wszystkich gmin obszaru LGD, a jednocześnie będzie oparty o współdziałanie podmiotów reprezentujących różne sektory gospodarki oraz branże.

Aktualnie trwają spotkania w 5 grupach roboczych: jezioro Kałębie, Wda, Wierzyca, jeziora Sumińskie, Borzechowskie, Szteklińskie oraz jezioro Ocypel. W grupach spotykają się przedsiębiorcy, rolnicy oraz przedstawiciele samorządu i organizacji pozarządowych, którzy zainteresowani są możliwością sfinansowania swoich przedsięwzięć wpisujących się w działanie "Kociewie z wody". O środki ubiegać się mogą Sektor Publiczny " infrastruktura rekreacyjna i turystyczna, Sektor Gospodarczy " wypożyczalnia sprzętu, gastronomia, noclegi, kultywowanie twórczości ludowej oraz Sektor Społeczny " efektem końcowym będą konkretne oferty turystyczne.

Przewidujemy, iż konkurs tematyczny na cztery działania jednocześnie: małe projekty, odnowa i rozwój wsi, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ogłoszony zostanie latem 2013. Zapraszamy do biura LGD gdzie świadczymy bezpłatne doradztwo.

 

 
POSIEDZENIE RADY W SPRAWIE OCENY OPERACJI W RAMACH KONKURSU NR 9 PDF Drukuj Email
środa, 02 stycznia 2013 09:19
ocena          

Dnia 28 grudnia 2012 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady LGD w sprawie oceny operacji pod kątem zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju. Spotkanie dotyczyło konkursu nr 9 "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" ogłoszonego 15 czerwca.

ZAŁĄCZNIK NR 11 Lista operacji, które przeszły ocenę zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju oraz Lista operacji,  które otrzymały negatywną ocenę zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju

ZAŁĄCZNIK NR 15 Lista ocenionych operacji    

 
SPOTKANIE ZARZĄDU LGD Z SAMORZĄDEM 2013 PDF Drukuj Email
piątek, 25 stycznia 2013 00:00
P1020154                                                                

18 stycznia 2013 roku odbyło się spotkanie Zarządu LGD z Samorządami, na którym podsumowano dotychczasową współpracę oraz przedstawiono możliwości dalszych działań w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na rzecz naszych społeczności. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Justyna Durzyńska, Dyrektor departamentu PROW, która przedstawiła perspektywy programu LEADER na najbliższy okres finansowania. Prezes Marian Firgon przedstawił informacje o realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju oraz podsumowanie programu Działaj Lokalnie w latach 2008-2012, głos zajęła również Pani Magdalena Forc-Cherek, Wiceprezes LGD, która przedstawiła założenia projektu współpracy na innowacyjną promocję całego Kociewia "Zwiększenie rozpoznawalności marki Kociewie poprzez zintegrowaną kampanią promocyjną" oraz zaprezentowała nowy cel i przedsięwzięcie w ramach którego ogłoszony zostanie latem konkurs tematyczny, pula dostępnych środków wynosi 3 100 000 zł.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 41
Copyright © 2015 Chata Kociewia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.